Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
2014 Stalo se...

 

VÁNOČNÍ KONCERT V PROSKOVICÍCH

A je (nebo spíš bylo) to tu... Poslední koncert v tomto kalendářním roce... Tentokráte připadl na sobotu 27. prosince, kdy jsme velice rádi přijali pozvání jedné úžasné paní starostky, abychom obyvatelům její obce zpříjemnili poslední sobotu tohoto roku. Na pozvání paní Marie Matějové prostě nemůžeme říct nikdy nic jiného, než že nás bude velice těšit. A ono nás doopravdy těší. Takové publikum, jako mají v Proskovicích jen tak nenajdete! Vřele doporučujeme.

Ani letos totiž nezklamali. Uvítali nás na vyhřátém obecním úřadě s připravenou místností, občerstvením a vřelým úsměvem, který je pro proskovické naprosto typický. Zatím co Zdenda v kostele chystal aparaturu, zpěváci se scházeli, převlékali, klábosili a k velké radosti Lenky i sešli ve vcelku hojném počtu. Přesun sborů do kostela byl otázkou pár minut, takže jsme ještě před zahájením stihli vyzkoušet rozmístění na Živý Betlém i rozezpívání, aby hlasivky nedostaly šok.

Koncert započal. Milá slova paní starostky nás pohladila i povzbudila a my šli na to. Atmosféru, kterou na nás publikum dýchlo bychom vám přáli zažít. My hráli a zpívali, oni se usmívali a zpívali též. Na závěr Živého Betléma krásně zatleskali, my doladili aparaturu, nastoupili Jižánci a jelo se dál. Písnička stíhala písničku, postupně se na pódiu prostřídaly všechny sbory krom Mrňousků, kterým jsme dopřáli klidné prázdniny. Při závěrečné Rozdávejme lásku svou jsme měli příjemně hřejivý pocit. Pozitivní vlnění mezi zpěváky a publikem naprosto mazalo hranici mezi pódiem a hledištěm. Závěrečná slova paní Matějové i potlesk diváků nám byl neskutečnou odměnou. Děkujeme za nádhernou atmosféru a těšíme se na další zpívání v Proskovicích! Foto ZDE

VYSTOUPENÍ V OBCHODNÍM CENTRU FRÝDA

V sobotu 20. prosince se zpěváci z Jižánku, Ko-Ko a Čemu-ni vydali zpříjemnit předvánoční nákupy lidem do obchodního centra ve Frýdku-Místku. V rozmezí od 16 do 18hodin se sbory na jevišti objevily celkem třikrát. Celé své vystoupení zahájili Živým Betlémem. Po přestávce, nutné pro převléknutí se do koncertního oblečení, nastoupili zpěváci ke koncertnímu bloku. Zazpíval nejprve DPS Jižánek, poté DPS Ko-Ko a PS Čemu-ni. Veškeré výstupy samozřejmě plynule propojovaly společné skladby. Na závěr nesměla chybět píseň Rozdávejme lásku svou, po jejímž doznění sbory získaly zasloužený aplaus.  Úklona a hop šup zpět do kostýmů, aby si i nově příchozí mohli vychutnat pásmo koled Živý Betlém. Mnohé z těch, kteří se v předvánočním shonu zastavili a zaposlouchali do tónů klasických koled jsme přistihli, jak si i po ukončení našeho vystoupení známé melodie jemně a s úsměvem pobrukují. Dělat vystoupení i v takovýchto centrech mnohdy nebývá zas tak špatným nápadem...

PŘEDVÁNOČNÍ MECHECHE

Již druhým rokem mají naše sbory krásnou tradici. Letos připadla na pátek 19. prosince. Všechny děti se sešly na zkušebně, společně si pohrály se všemi hračkami a zazpívaly vánoční koledy. Vánoční stromeček nesměl chybět a díky milé pomoci našich sborových rodičů pod ním každé dítko nalezlo nějaký krásný dáreček od kamaráda.

VÁNOČNÍ KONCERT DĚTSKÉHO SBOROVÉHO STUDIA OSTRAVA-JIH

A bylo to tady... Ve středu 17. prosince v 17:47hodin byl konečně zahájen Vánoční koncert všech našich sborů. Pravda, začali jsme o dvě minutky později (omlouváme se všem zúčastněným). Jenže kdybyste věděli, co všechno tomu zahájení předcházelo, asi byste určitě přimhouřili očko...

Z pohledu kostela Českobratrské církve husitské to muselo vypadat asi nějak takhle:

14:45 Přišli nějací lidé a přivezli reprobedny, mikrofony, stojany, mixážní pult, spoustu kabelů, klavír a jiná heblata. To tu bude nějaká mega show či co?

15:45 Přišly děti. Tak to je v pohodě - megashow se nekoná... (uf)

16:00 Přišly další děti... V pořádku, ti se sem ještě vlezou...

16:30 Přišli další dospělí. Hodně dospělých. No - nějak je sem ještě poskládám. (ehm)

Tohle se mi líbí - spousta lidí, pohyb, přípravy... Co to bude?

17:00 Přišly další děti... Spoooousta dětí... (polk) Jsem snad nafukovací?

Všichni zpívají, hrají, střídá se to jak na běžícím pásu. Jedni se převlékají, další pořád něco chystají, zvučí, poponáší, přenáší, přepínají, zapínají. Do toho pořád někdo něco hledá, ozývá se smích, hartusení, klábosení, pokyny, prosby a i pláč dětí toužících po mamince. (ten tedy vždy velmi brzy utichá)

17:30 Kouknu před sebe a ouvejs - další lidé... No to teda ne! Dozadu už se nevejdou! Naštěstí tihle zůstávají před oltářem. Lavice se hezky plní a stále přichází další. V zákulisí probíhají poslední přípravy, horečka u některých stoupá, jiní jsou zase nějak moc klidní. Mno, už se vážně těším, co to vlastně bude za akci!

Tak takhle nějak to před zahájením koncertu bylo. A pak už se jen zpívalo a hrálo. Jako první nastoupili starší zpěváci s pásmem Živý Betlém. Oděni do dobových kostýmů zahráli a zazpívali divadlo o příchodu Ježíška. 

Pak se se svými písničkami představili nejmladší Mrňousci, střední Jižánci, koncertní sbor Ko-Ko i sbor dospělých Čemu-ni. Vystoupení všech bylo proloženo společnými písněmi jednotlivých oddělení. Mrňousci s Jižánky, Jižánci s Kokem i Ko-Ko s Čemu-ni. Závěr koncertu patřil mistrům, tedy všem zpěvákům Dětského sborového studia Ostrava-Jih.

Děkujeme za zvukařskou i morální pomoc našemu kamarádovi Petru Lukášovi, který neváhal se svou ženou Věrkou dorazit až z Loučné nad Desnou a přispět ke zdaru celého koncertu.

Věříme, že si všichni posluchači odpočinuli od předvánočního shonu a společně s námi užili chvil s paní Hudbou.

VŠICHNI DOBŘÍ ANDĚLÉ

Ani naši nejmladší Mrňousci však nezahálejí a dělají radost. Ve čtvrtek 11. prosince byli společně s Nostitzovým kvartetem a Ivanem Hlasem jedním z hlavních hostů na vánočním koncertě Janka Ledeckého, který se uskutečnil v kulturním domě Akord. Více o koncertu naleznete ZDE.

KONCERT PRO DĚTSKÝ DOMOV V ZAŠOVÉ

Letos jsme měli možnost udělat radost dětem a dospělým z dětského domova. Tři nejstarší sbory našeho studia se ve středu 10. prosince odpoledne rozjely do Zašové. Nechybělo pásmo Živý Betlém, které stejně jako vystoupení jednotlivých sborů, sklidilo velký aplaus. Nechyběl sólový výstup našeho dua Rado & Jasko s písněmi Jarka Nohavici (pravda, trošku nevánoční, ale publiku to rozhodně nevadilo) a přídavek v podobě písně Život proudí v nás od Eltona Johna. Od obyvatel domova jsme obdrželi ručně vyrobené dárečky, za které velmi děkujeme a vychutnali si vynikající bramborový salát s řízkem a zákusek. Po společném posezení a poklábosení jsme nasedli do aut a ujížděli směr Ostrava. Byl to velmi příjemný večer a věříme, že jsme v Zašové nebyli naposledy.

VYSTOUPENÍ V OBCHODNÍM DOMĚ KIKA

V sobotu 6. prosince jsme se poprvé představili veřejnosti s dramatickým pásmem Živý Betlém. Návštěvníci obchodního domu Kika měli dvakrát možnost zaposlouchat se do zvuku klasických vánočních koled a podívat se, jak to bylo, když se narodil Ježíšek. Nechyběli tři králové, Josef s Marií a Ježíškem, anděl zvěstující všem lidem dobrou zprávu i pastýři s prostým lidem, který se z nové zprávy radoval. Bylo milé sledovat nakupující, jak se zastavují, se zájmem přihlížejí a zpívají společně s námi známé melodie. Úsměv na jejich tvářích pro nás byl tou největší odměnou!

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V MŠ SRBSKÁ

Již druhým rokem pomáhali naši zpěváčci rozsvítit Vánoční stromeček v jedné z našich pilotních školek, v mateřské škole Srbská. Nejmladší Mrňousci vystoupili ve čtvrtek 4. prosince se svými písničkami, za které sklidili veliký potlesk. Snažili se seč to šlo a posluchači z řad rodičů byli nadšení a s výkonem našich nejmladších spokojeni. Společně jsme si pak zazpívali několik vánočních koled a slavnostně rozsvítili stromeček.

VYSTOUPENÍ PRO OROS

Velmi nás potěšilo pozvání, abychom zpříjemnili sjezd OROS svým vystoupením. V pondělí 6. října se v krásném sále hotelu Clarion na jevišti postupně vystřídal DPS Mrňousci, DPS Ko-Ko i PS Čemu-ni. Více ZDE

VELETRH KROUŽKŮ V AVIONU

Již potřetí za sebou jsme prezentovali naši práci na veletrhu kroužků v Avion shopping parku. Ve dnech 6. a 7. září jste po celém nákupním centru mohli potkat naše zpěváky, kteří rozdávali informační letáčky o našem studiu, prohlédnout si náš stánek i vyslechnout vystoupení našich nejmladších Mrňousků. Musíme říct, že letos byla naše mise velmi úspěšná a především nejmladšímu oddělení přivedla spoustu nových zpěváčků.

LETNÍ TÝDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Jako každý rok i letos se prázdniny neobešly bez tradičního letního soustředění. Opět jsme se rozjeli do Spálova... Více ZDE