Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
LTS Ostravice 2012

Ve dnech 19. – 25. srpna proběhlo v rekreačním středisku Šípková Růženka v Ostravici letní táborové soustředění DPS Ko-Ko. Sešlo se zde 35 zpěváků a zpěvaček s doprovodem obou sbormistrů a tří dospělých sborových kamarádů (Leňa Kožíšková, Lucka Deszkášová a Jurkis Liška), kteří zajišťovali volnočasové aktivity dětí.

Hlavním bodem tohoto soustředění byla především pěvecká příprava na nadcházející sborovou sezónu, ve které nás čeká několik významných akcí. Mezi nejvýznamnější patří především nejprestižnější soutěž dětských pěveckých sborů Porta musicae 2012 v Novém Jičíně a v závěru kalendářního roku vánoční koncert s Laďou Kerndlem v DK Akord Ostrava. Zpěváci trávili zkoušením nového repertoáru průměrně 6 hodin denně.

Tábor samozřejmě nebyl jen o nácviku. Hned začátkem tábora byly děti rozděleny do 3 skupin. Jejich prvním úkolem bylo vymyslet název družstva, vytvořit vlajku a nacvičit scénku, ze které se všichni dozví, co jsou vůbec zač. :-) Letos se nám ve své kráse předvedli Hitmakeři, Dokonalí a Skittles. Celý týden pak družstva mezi sebou zápasila v nejrůznějších hrách a soutěžích, ať už sportovních či vědomostních. Volný čas byl také obohacen různými výlety nebo koupáním v nedaleké řece. Součástí programu byla i stezka odvahy pro mladší děti, noční bojovka pro středoškoláky a nesměl chybět ani tradiční táborák. Celý týden byl ukončen úžasnou večerní diskotékou, kde se všechny děti vyřádily a ukázaly své taneční schopnosti. Dospělí samozřejmě nelenili a velmi rádi se zúčastnili také.

Tábor byl pro všechny úžasným zpestřením prázdnin. Všem se zde moc líbilo a jsme připraveni vykročit do nového školního roku s radostí a elánem. :-)

za zpěváky Anet H.

-